TÜRKİYE Teknoloji Ödülü sahibi...

TÜBİTAK-TTGV-TÜSİAD tarafından ortaklaşa düzenlenen
6. Türkiye Teknoloji Kongresi ve Teknoloji Ödülleri  yarışmasında
"
Geleneksel Harç'dan SoftHARÇ'a" isimli projeyle,
ürünlerimiz
Birincilikle Teknoloji Başarı Ödülü  kazandı...
 

! Yapı kimyasalları alanında bugüne dek  bu önemli ödülü kazanan tek ürün  SofHARÇ'dır !

SoftHARÇ ürünlerinin fikir lideri ve Ürün konsept danışmanı Osman Arman, Şantiyeleri harç üretim tesisi haline getirme düşüncesi ile SoftHARÇ ürünlerini geliştirdiklerini anlattı...
“1999 depremi sonrası Yapı Kimyasalları alanında yoğun AR&GE çalışmaları yaptık. Yüksek performanslı beton ve yüksek kalitede harçların üretilmesine yönelik yenilikçi birçok yapı kimyasalı geliştirdik. AR&GE yapmamıza yardımları olan çeşitli üniversitelerin yanında, şantiye mühendisleri ve ustaların da görüşlerini aldık, böylece şantiyelerde geleneksel yöntemler şeklinde uygulanarak, her çeşit harcın üretilmesini sağlayan
SoftHARÇ markalı katkı çeşitlerini geliştirdik. Bu çalışmalarımızdaki en önemli süreç, yenilikçi bir ürün grubunun usta alışkanlıklarına uygun haline gelmesi oldu.“ dedi.
Harç hazırlamada taze çimento kullanımının çok önemli olduğunu vurgulayan Arman,
“ -
Her şantiyede kum ve çimento zaten var. Çimento torbaları üzerinde de üretim tarihi yazılıdır. Böylece ana bağlayıcı çimento, taze olarak kullanılabilir. Harcın mükemmelliğini ve uzun süre dayanıklılığını sağlayan en önemli unsurlarından biri de budur dedi."

SoftHARÇ ürünleri, yaklaşık 11 ay süren, Üniversite ve özel sektörden çeşitli uzmanların uzun değerlendirmeleri sonucunda,
* kolay uygulanabilirlik
,
* bina yükünü hafifletmesi
,
* elastikiyet
,
* yüksek tutuculuk özelliği
,
* su almayı önlemesi

gibi teknik özelliklerinin yanısıra;
Şantiyelerde sağladığı maliyet avantajını yani Türk ekonomisine katkısını da göstererek;
Başarı Ödülünü
başvuran
203 firma arasından birincilikle
aldı...


SoftHARǒın su yalıtımı ve izolasyon konusundaki deneyimi ile, her türlü binada her şekilde su ve nem dertleri çözülebiliyor.
Sıva-şap veya harç içine katılarak suyu %100 önleyen veya sürülerek uygulanan çift komponentli elastik çimento esaslı ürünlerin yanısıra, boya altına veya boya üstüne sürülerek uygulanan uzun ömürlü koruyucu ürünler SoftHARÇ ailesinin içinde mevcut.

Dolayısı ile, SoftHARÇ ürünleri isterse bina yapımı sırasında, isterse tadilat veya tamirat sırasında, istenirse de boya gibi kolayca uygulanabiliyor. (Örnekler)

Ayrıca, ister eski, isterse yeni binalarda içten veya dıştan ısı yalıtımı için mükemmel çözümler sunan SoftHARÇ-Thermo ürünleri, doğal, yanmayan, binalarda ısı-su-ses yalıtımı sağlayan ürünleri ile sağlıklı ve ekonomik.

SoftHARÇ sıva ve harç katkılarının Çimento üzerine yaptığı olumlu etkilerle, harçları mükemmel hale getirmesi nedeniyle uygulayıcılar, “ÇİMENTO DOSTU SoftHARǔ diyor; SoftHARÇ ürünleri tam müşteri memnuniyeti ile yüzlerce şantiyede kullanıldı ve artan oranlarda kullanılıyor. Hem mükemmel harç kalitesi, hem de müteahhit ve taşaronlar için harç maliyetinde ciddi bir ekonomi sağlanmış oluyor.